بخشنامه رییس سازمان درباره طرح اقتصادی دولت
 
به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مددجویان تحت پوشش، کارگروهی ویژه تحت نظارت مدیر کل بهزیستی استان‌های سازمان بهزیستی کشور بر روند جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای مددجویان نظارت خواهند کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بهزیستی، دکتر فقیه رئیس سازمان، در بخش‌نامه‌ای به تمامی استان‌ها از مدیران کل بهزیستی استان‌ها خواست تا با توجه به طرح جمع‌آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای کشور و شرایط خاص مددجویان و جامعه هدف سازمان بهزیستی، کلیه مراکز دولتی و غیردولتی سازمان را برای اطلاع‌رسانی کامل و آگاه‌سازی مددجویان تحت پوشش و پشت‌نوبتی‌ها فعال کنند.

در این بخشنامه آمده است: لازم است مددکاران و کارکنان هر مرکز بر درستی تکمیل فرم‌های اطلاعات اقتصادی خانوارها نظارت کنند. همچنین، مددجویان و افراد پشت‌نوبتی که به دلیل ناتوانی یا بی سوادی قادر به پرکردن این فرم‌ها یا مراجعه به مراکز نیستند، شناسایی شده و با مراجعه به منازل این افراد، نسبت به پرکردن فرم آن‌ها اقدام خواهد شد.

این بخشنامه با اشاره به فرزندان بی‌سرپرست و معلولان ذهنی، جسمی، حرکتی، نابینایان، ناشنوایان، بیماران روانی مزمن که در مراکز مختلف سازمان بهزیستی نگهداری می‌شوند مدیران مراکز را ملزم کرده است تا نسبت به پرکردن فرم خانوار تک نفره برای هر یک از آن‌ها اقدام و فرم‌ها را به مراجع مربوطه تحویل دهند.


دسته ها : اخبار بهزیستی
چهارشنبه بیست و سوم 5 1387
X