برنامه شبکه 5 همراه بازیرنویسی فارسی 

چهارشنبه ها تکرار فیلم سینمایی ساعت 10 یا 10.20 یا 11 شب

 پنج شنبه ها تکرار سریال خارجی کبری 11 ساعت 7 شب

 شنبه ها تکرار اسم سریال ایرانی(لطفا" دور نزنیم) ساعت 7 شب

دسته ها : اخبار
شنبه دوم 3 1388

با تاسف مطلع شدیم که دوست خوب ایمان طباطبایی براثر ابتلا به بیماری سرطان  در بیمارستان مشهد درگذشت.

 این مصیبت را بر خانواده محترم تسلیت می گوییم و از خداوند متعال علوّ درجات آن مرحوم و صبر و اجر برای خانواده محترم  مسألت مینماییم.

دسته ها : اخبار
شنبه دوم 3 1388
هفته پیش از من پرسیدند کی برنامه مراسم تولد شادروان جبار باغچه بان برگزار میشود؟ و چه خبرند!... گفتم : یکبار مراسم را گرفتم و اطلاع ندارم. امسال نوبت کیست! خوشبختانه دوستم خبر خوب برام داد که در اصفهان بمناسبت تولد شاد روان جبار باغچه بان برگزار گردد.

 

برگزاری مراسم بزرگداشت باغچه بان در اصفهان


زاد روز همزاد سیمرغ فرخنده باد!

دسته ها : اخبار
شنبه دوم 3 1388

خبر مهم و فوری (ارسال کوروش)

معلولان از ادامه تحصیل در برخی رشته‌های دانشگاهی محروم شدند

مشاور وزیر سابق رفاه در امور معلولان با انتقاد از آنچه ” نقض آشکار حقوق معلولان از سوی برخی دستگاه‌های دولتی“ عنوان کرد, خبر داد: به تازگی اعلام شده است که معلولان در برخی از رشته‌های کارشناسی ناپیوسته نمی‌توانند ادامه تحصیل دهند.سهیل معینی در گفت‌وگو با خبرنگار ”ایلنا“ افزود: در دفترچه آزمون کاردانی به کارشناسی کنکور سراسری بند مشخصی آمده که به صراحت حقوق معلولان را نقض کرده است.وی در این‌مورد توضیح داد: در کنکور کاردانی به کارشناسی که دارای ۲ بخش عمومی و خصوصی است شاهد هستیم که در ضوابط خصوصی پذیرش که روی سایت سازمان سنجش نیز منتشر شده, حقوق معلولان به طور آشکار نقض شده است.وی ادامه داد: در ضوابط پذیرش سه مرکز شهید رجایی در مقطع دبیری, دانشکده وآموزشکده فنی و حرفه ای وابسته به آموزش و پرورش و مرکز تربیت معلم وزارت آموزش و پرورش مراکزی هستند که داوطلب معلول را به دلیل داشتن معلولیت منع تحصیل کرده اند.معینی با اشاره به بند ضوابط تخصصی درج شده در دفتر چه کنکور کاردانی به کارشناسی گفت: در این بند آمده که افراد باید نقص عضو بارز و مشهودی نداشته باشند و در واقع شهروندان معلول رابه دلیل معلولیت از ورود به مراکز آموزشی و تحصیل محروم کرده است.مشاور وزیر سابق رفاه در امور معلولان تصریح کرد: منع تحصیل معلولان مغایر با قانون کنوانسیون حقوق انسانی افراد معلول امضا شده در سال ۸۷ است که مجلس نیز در ۳ آذر همان سال الحاق رسمی ایران به این کنوانسیون را تصویب کرده است, بنابراین کلیه قوانین تبعیض آمیز طبق قانون باید رفع شود.
وی تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش به چه دلیلی به خود اجازه چنین کاری را داده است و مدعی شده که معلولان نمی توانند درس بخوانند و دبیر شوند!؟ مگر از تحصیل دانش آموز معلول جلوگیری می شود که از تحصیل دبیر معلول جلوگیری می کنند؟!معینی افزود: مشاهده دبیر معلول و کسب تحصیل از وی باعث می شود که دانش آموزان بیاموزند که در محیط زندگی خود الزاما“ معلولان فردی ناتوان نیست و این امر دهها سال است که ثابت شده است.وی ممانعت از تحصیل معلولان در مقطع دبیری کارشناسی را منافات با حقوق انسانی, آموزه‌های دینی و برابری انسانها دانست و از سازمان سنجش و دانشگاههای مربوطه وزارت آموزش و پرورش دلیل درج چنین ضابطه ای را جویا شد.معینی گفت: مدافعان حقوق معلولان طی روزهای آینده نامه سرگشاده‌ای را به کمیسیون فرهنگی و آموزش مجلس و همچنین وزارت آموزش و پرورش ارسال خواهند کرد و علت را به شدت پیگیری می‌کنیم.
مشاور وزیر سابق رفاه در امور معلولان با اشاره به وجود اختلافاتی قدیمی میان وزارت آموزش و پرورش و معلولان برسر استخدام این افراد , افزود: این وزارتخانه در سال های اخیر افراد معلول را به سمت آموزش استثنایی به جای عادی سوق داده و با این اقدام تبعیض آشکاری را موجب شده است.

روزنامه افتاب

دسته ها : اخبار
دوشنبه بیست و یکم 2 1388
گزارشى از شرایط تحصیلى و ورزشى ناشنوایان (قسمت آخر)
ورزش ناشنوایان
دسته ها : اخبار
شنبه بیست و دوم 1 1388
گزارشى از شرایط تحصیلى و ورزشى ناشنوایان (قسمت اول)

 
دسته ها : اخبار
شنبه بیست و دوم 1 1388

مسائل مشاوره و علمی در وبلاگ ارتباطی مراجعه کنید.

 www.ertebati.blogfa.com

دسته ها : اخبار
يکشنبه شانزدهم 1 1388
خبر خوش (ارسال : لادن صحرایی )

 

امیدهای تازه برای درمان ناشنوایی

دانشمندانی که در زمینه سلولهای بنیادی پژوهش می کنند این نوید را دادند که با توجه به پیشرفتهای قابل توجه در علوم مربوط به سلولهای بنیادی امکان زیادی وجود دارد که بتوان با رشد سلولهای مربوط به شنوایی در آزمایشگاه مشکل ناشنوایی افراد را حل کرد.

دانشمندان امیدوارند بتوانند با توجه به پیشرفت هایی که اخیرا در زمینه صورت گرفته است بتوانند سلولهای مربوط به شنوایی را در محیط آزمایشگاه کشت بدهند و بوسیله آن مشکل ناشنوایی را درمان کنند.

درحال حاضر حدود 9 میلیون نفر از مردم در انگلیس ناشنوا هستند و یا به دشواری می شنوند.
دسته ها : اخبار
يکشنبه شانزدهم 1 1388
با ابداع یک تکنیک جدید ناشنوایان می‌توانند به وسیله تلفن‌های خود صحبت کنند
 

 

متن کامل:
دانشمندان موفق به طراحی تکنیک جدیدی شده‌اند که به کمک آن افراد ناشنوا یا کم شنوا می‌توانند با تلفن‌های همراه خود از طریق زبان اشاره صحبت کنند.


این تکنیک نرم افزاری که از سوی پژوهشگران دانشگاه واشنگتن طراحی شده به ناشنوایان و اشخاص کم شنوا امکان می‌دهد که با استفاده از زبان اشاره به وسیله تلفن‌های همراهشان ارتباط برقرار کنند.


مهندسان دانشگاه واشنگتن احتمالا تا بهار سال آینده این تلفنها را برای کاربری عمومی آماده خواهند کرد و اخیرا نیز از سوی موسسه ملی علوم آمریکا گرنتی را برای کار روی این پروژه که سال آینده در سیاتل آغاز خواهد شد، دریافت کرده‌اند.


این نخستین باری است که امکان ارتباط ویدیویی دو طرفه در لحظه به وسیله تلفن همراه در آمریکا فراهم می‌شود.


هم اکنون افراد ناشنوا تنها از سرویس پیامک از تلفن‌های خود برای ارتباط گرفتن با مردم استفاده می‌کنند، اما به کمک تکنیک جدید می‌توانند با مخاطبان خود در پشت خط صحبت کنند.


تاکنون عده بسیاری از آمریکا برای دستیابی به این سیستم جدید ابراز علاقه کرده‌اند.
منبع : سمینار نیوز
دسته ها : اخبار
يکشنبه هجدهم 12 1387
X