ورزشکاران پنج رشته به المپیک ناشنوایان اعزام می شوند

نایب رئیس فدراسیون ناشنوایان و کم شنوایان از اعزام ورزشکاران پنج رشته به المپیک ناشنوایان خبر داد.

فیروز کاظمی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: براساس برنامه ریزی های انجام شده درصدد هستیم تا از بین ورزشکاران 5 رشته برترین های فوتبال،کشتی فرنگی و آزاد دو و میدانی و والیبال را به بیست و یکمین دوره المپیک ناشنوایان اعزام کنیم.

وی گفت: این رقابت ها از هشتم شهریورماه در چین تایپه برگزار خواهد شد و ملی پوشان اعزامی از دوم اسفندماه اردوها و تمرینات متمرکز خود را آغاز خواهند کرد

خبر پارسی

دسته ها : ورزشی
يکشنبه یازدهم 12 1387

قهرمان کشتی ناشنوایان جهان در سکوت به خاک سپرده شد

دیروز که خبر بستری شدن قهرمان کشتی ناشنوایان جهان علی افتخار را بر خروجی ایرنا دیدیم ، انتظار داشتیم مسئولان ورزش کشور به عیادت این قهرمان جهان بروند اما امروز خبردار شدیم که این قهرمان ارزنده کشتی کشورمان ، دارفانی را وداع گفت .

او در سکوتی تلخ به خاک سپرده شد و این در حالی بود که هیچ یک از مسئولان نه تنها برای عیادت او، بلکه برای در مراسم خاک سپاری هم حضور نیافتند.

علی افتخار قهرمان کشتی ناشنوایان جهان و دف المپیک سیدنی امروز در شرایطی در قطعه ی نام آوران بهشت زهرا(س ) آرام گرفت که هیچ یک از مسوولان ورزش کشور برای تشییع جنازه او حضور نیافتند.

به گفته ی خواهر وی ،او پس از ناحقی‌هایی که در ورزش دید، برای همیشه کشتی را کنار گذاشت .

در مراسم تدفین وی ، جمعی از ورزشکاران هم دوره‌ای این قهرمان نامدار جهان و مردم خوب شهرری حضور داشتند و با یادی خوش او را به خاک سپردند.

علی افتخار، جمعه گذشته بر اثر ترکیدگی لاستیک و انحراف به چپ خودرواش در بیمارستان به سر می‌برد، امروز به دیار باقی شتافت .
 
خبرگزاری جمهوری اسلامی

قهرمان کشتی ناشنوایان جهان

درگذشت مرحوم علی افتخار موجب تاسف گردید. این مصیبت را بربازماندگان محترم تسلیت می گوییم .

دسته ها : ورزشی
سه شنبه شانزدهم 7 1387

تیم کشتی فرنگی ناشنوایان ایران قهرمان جهان شد

تیم کشتی فرنگی ناشنوایان ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز قهرمان جهان شد.

در این رقابت ها که در شهر ایروان ارمنستان ، تیم ایران با یک مدال طلای محمد مرادی در وزن ۷۴ کیلوگرم ، مدال نقره محمود بیگی زاده در وزن ۶۰ کیلوگرم و مدال برنز محمد محبوبی در وزن ۹۶ کیلوگرم با اقتدار به مقام قهرمانی دست یافت.

تیم کشتی فرنگی ناشنوایان در مجموع با سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز و با کسب ۶۴ امتیاز قهرمان شد. ترکیه با ۵۰ امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و روسیه با ۴۷ امتیاز به مقام سوم دست یافت.

دسته ها : ورزشی
يکشنبه سی یکم 6 1387
کشتی گیران ناشنوا عازم ارمنستان می شوند

تیم های کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان ایران به منظور شرکت در مسابقات کشتی قهرمانی ناشنوایان جهان 23 شهریور عازم ارمنستان خواهند شد .

به گزارش شبکه خبر ، دومین دوره مسابقه های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی ناشنوایان جهان قرار است 29 تا 31 شهریور در شهر ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شود.

 باشگاه خبرنگاران

دسته ها : ورزشی
شنبه بیست و سوم 6 1387

گزارش اختصاصی شیرزنان از ورزشکاران زن ناشنوا در ایران

شیرزنان-شبنم شکوریان: سفر مرا به سرزمین های استوایی برد و زیر سایه آن "بانبان"سبز تنومند چه خوب یادم هست عبارتی که به ییلاق ذهن وارد شد: وسیع باش، و تنها، و سر به زیر، و سخت. به اینجا که می رسی انگار به دنیای دیگری وارد شده ای. دنیای خالی از غر زدن های معمول هر روزه، دنیای ساده نوجوونی که پر است از آرزوها و رویاهای بسیار، صورت های شاد و چشمان سرشار از محبت و شیطنت، خالی از حسادت، دورویی و حرص! به اینجا که می رسی انگار وارد عالم دیگری می شوی به نام دنیای ساده نوجوانان ورزشکار ناشنوا.

وقتی صحبت می کنند صدایشان گنگ است از تکرار حرف های بی هجا و کشدار اما به چشمانشان که خیره می شوی، تلاششان را می بینی که چطور با کمترین امکانات مصمم به ورزش کردن هستند. آن وقت زندگی برایت رنگ دیگری پیدا می کند و رنگی که با ورود به ورزشگاه ناشنوایان در خیابان دماوند می توان آن را دید. محسن حمیدی پدر فاطمه حمیدی شناگر 12 ساله می گوید: "ورزشکاران ناشنوا نیازمند توجه بیشتر مسؤولان سازمان تربیت بدنی هستند." فاطمه از 5 سالگی به دلیل بیماری، شنوایی اش را از دست داده، شناگر خوبی است و می خواهد در آینده ای نزیک خودش را به تیم ملی برساند. او که در کنار پدر ایستاده با حرکات دست چیزی می گوید و پدر اینطور برایمان ترجمه می کند: تنها آرزویم این است که یک روزی ورزشکار بزرگی شوم. من می خواهم یک روز مانند سایر ورزشکاران در مسابقات کشوری شرکت کنم......

ادامه مطلب

دسته ها : ورزشی
شنبه دوم 6 1387
X