تیم کشتی فرنگی ناشنوایان ایران قهرمان جهان شد

تیم کشتی فرنگی ناشنوایان ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و یک برنز قهرمان جهان شد.

در این رقابت ها که در شهر ایروان ارمنستان ، تیم ایران با یک مدال طلای محمد مرادی در وزن ۷۴ کیلوگرم ، مدال نقره محمود بیگی زاده در وزن ۶۰ کیلوگرم و مدال برنز محمد محبوبی در وزن ۹۶ کیلوگرم با اقتدار به مقام قهرمانی دست یافت.

تیم کشتی فرنگی ناشنوایان در مجموع با سه مدال طلا، دو نقره و دو برنز و با کسب ۶۴ امتیاز قهرمان شد. ترکیه با ۵۰ امتیاز در مکان دوم قرار گرفت و روسیه با ۴۷ امتیاز به مقام سوم دست یافت.

دسته ها : ورزشی
يکشنبه سی یکم 6 1387

روایت زندگی جبار باغچه بان در خانه فیلم نور

دو فیلم مستند از آثار مازیار رضاخانی در هفتمین نشست خانه فیلم نور موزه هنرهای دینی امام علی (ع) به نمایش درمی اید. به گزارش مهر ، روابط عمومی موزه هنرهای دینی اعلام کرد "زحمه عشق" روایتی مستند از ارتباط میان سازنده سه تار و نوازده این ساز و "آینه صدا" مستندی روایت گونه از زندگی جبارباغچه بان است که با نویسندگی و گفتار متن اسماعیل جنتی و تصویر برداری ابراهیم مرادی همراه است.

نشست نمایش و نقد این دو فیلم مستند روز سه شنبه ۲۶ شهریور ماه ساعت ۳۰/۱۷ در سرسرای نور موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار میشود.

منبع : آواز قربانی در جشن بزرگ سینمای ایران

دسته ها : اخبار
يکشنبه سی یکم 6 1387

 

پوستر  

 


 

دسته ها : اخبار
پنج شنبه بیست و هشتم 6 1387

وقتی که کودک ناشنوایی پا به کودکستان یا به دبستان می گذارد هیچ زبان مشترکی با معلم خود ندارد. آنچه را که معلم می گوید او نمی فهمد ومعلم نیز از علامت ها وحرکت های او درست سردرنمی آورد. این وضع ادامه دارد تا مدتی طولانی شاگرد مقداری کلمه بیاموزد وجمله بندی را یاد بگیرد و آنگاه می تواند با معلم ارتباط برقرارکند.  

مثلا" روز دوم یا  سوم بعد از وارد شدن مدرسه اگر مدادش را از خانه نیاورده باشد  چطور به معلم بگوید :  فراموش کردم یا اگر آن را در راه یا کلاس گم کرده باشد  چطور به معلم می فهماند که مداد را گم کردم.

 کودک شنوا پیش ازوارد کلاس اول بشود زبان مادری خود رامی داند و مطابق دستور زبان حرف می زند. در اثر مکرر شنیدن کلمه ها وجمله ها معنی و محل کاربرد کلمه ها و طرز جمله بندی را از راه گوش آموخته است.

دسته ها : آموزشی
دوشنبه بیست و پنجم 6 1387
کشتی گیران ناشنوا عازم ارمنستان می شوند

تیم های کشتی آزاد و فرنگی ناشنوایان ایران به منظور شرکت در مسابقات کشتی قهرمانی ناشنوایان جهان 23 شهریور عازم ارمنستان خواهند شد .

به گزارش شبکه خبر ، دومین دوره مسابقه های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی ناشنوایان جهان قرار است 29 تا 31 شهریور در شهر ایروان پایتخت ارمنستان برگزار شود.

 باشگاه خبرنگاران

دسته ها : ورزشی
شنبه بیست و سوم 6 1387

اطلاعیه

 سومین دوره انتخابات شورایاری ها برگزار میشود.

 انتخابات تشکیل سومین دوره شورایاری ها منطقه 3 محله قلهک روز جمعه 22 شهریور ماه

به جناب آقای بهزاد اشتری (ناشنوا) رای بدهید.

ادرس : خیابان شریعتی – خیابان کلاهدوز (دولت) – مسجد اعظم قلهک ( ساعت 9 الی 18)

دسته ها : اجتماعی
چهارشنبه بیستم 6 1387
نامه ای یک کودک معلولیت به پدر و مادر

تو بودی بهانه پروازم...

... ... من کودکی ناشنوا بودم. زندگی ام غرق در سکوت و تنهایی بود و از شنیدن قیل و قال حیات که می بایست چون موذنی خوش آهنگ، جنبش و تحرک را در گوش هایم زمزمه کند، بی بهره بودم. اما تو از راه رسیدی و بانگاه پر مهرت، با چشمان نافذت و با دستانی که ناقل گرمای وجودت بود، توجهم را از بیراهه سکوت و تنهایی ، به مسیر زندگی و پیوند با زیبایی های خلقت، معطوف ساختی. ...


دسته ها : اجتماعی
دوشنبه هجدهم 6 1387
سلام بازهم ماه مبارک رمضان امد

نماز و روزه شما قبول باشد

بازهم سریالهای تلویزیونی ماه رمضان خود را شروع کرده اند

بازهم عطاران و سیروس مقدم ... و بازهم ماه رمضان

بازهم شکایت و درددل و درددل تمام نشدنی

بهتر بگم هیچ!

چه انتظاری دارید از ما؟

چه ، زل زده به من !!!

اگه شما حرف دارید و بگویید

سعی کنید مفهوم ناشنوایان را درک کنید.

اریک شجنا می گوید:

ما از تماشای زیرنویس تلویزیون و رابط لذت می بریم... بنابراین می توانیم احساس کنیم که بخشی از این جهان هستیم. زیرنویس ها می توانند به بسیاری از مردم کمک کنند و حتی کودکان می توانند بهتر بخوانند یا بهتر خود زبان راهجی کنند.

دسته ها : اجتماعی
چهارشنبه سیزدهم 6 1387

ناشنوایان هم می توانند با تلفن صحبت کنند

 دانشمندان موفق به طراحی تکنیک جدیدی شده اند که به کمک آن افراد ناشنوا یا کم شنوا می توانند باتلفن های همراه خود از طریق زبان اشاره صحبت کنند.

به گزارش ایسنا، این تکنیک نرم افزاری که از سوی پژوهشگران دانشگاه واشنگتن طراحی شده به ناشنوایان و اشخاص کم شنوا امکان میدهد که با استفاده از زبان اشاره به وسیله تلفن های همراهشان ارتباط برقرار کنند.

مهندسان دانشگاه واشنگتن احتمالا"  تا بهار سال آینده این تلفنها را برای کاربری عمومی آماده خواهند کرد.

منبع : روزنامه اطلاعات

دسته ها : اخبار
دوشنبه یازدهم 6 1387
مشکلات ارتباطی و یادگیری در کودکان ناشنوا

مطلب زیر، بخشی از مشکلات دانش‌آموزان دارای ناشنوایی را در زمینه رشد حرکتی، برقراری ارتباط و استفاده از زبان گفتاری مورد بررسی قرار می‌دهد.

این مطلب از مقاله «ناشنوایی و مشکلات مضاعف» (شماره 75 نشریه آموزش و پرورش استثنایی) برداشت شده است. مقاله مذکور را خانم مریم باشعور لشکری، کارشناس ارشد کودکان استثنایی ترجمه کرده است....

کلیک
دسته ها : آموزشی
يکشنبه دهم 6 1387
X